SPORT / Hokej

Popis:
12.11.2016

Přerov doma vynuloval Havířov a poskočil na páté místo

PŘEROV / HAVÍŘOV

Poslední tři zápasy Zubrům nevyšly, čtvrtou porážku v řadě už ale nedopustili a svoje fandy potěšili plným bodovým ziskem. Výhrou 3:0 v tabulce o skóre přeskočili rivala z Prostějova.

Zápas třiadvacátého kola začal za hlasitého povzbuzování obou táborů. Do přečíslení se prvně dostali hosté, jenže jejich šanci zastavil Horčička, Laca na druhé straně poté prověřil Dostálek. Hra se přelévala ze strany na stranu a v deváté minutě došlo na první vyloučení. Havířov i přes větší držení kotouče skóre neotevřel a přesilová výhoda přešla na stranu domácích.

Přerov ale jen stvrdil své trápení v této disciplíně. Za další technický prohřešek putoval Šnajnar, AZ netrestal, ale dvě minuty před koncem se mohl dostat do vedení zvláště nepřehlednou situací. Ani jeden z mužů na ledě neočekával takový zmatek a s pořádným štěstím pro Zubry Karafiát ani Hlinka neskórovali.

První velkou šanci Přerova si po změně stran vytvořila Goišova formace. Poté havířovskou přesilovku Zubři přežili bez újmy a v čase 28:02 se dočkali potřebného gólu, o který se zapříčinila právě třetí lajna. Goiš nabral rychlost podél mantinelu, shodil touš na Michala Popelku a ten vymetl bližší roh Lacovy branky.

Havířov mohl srovnat ve čtyřminutové výhodě. Pechancův nápřah ale Horčička vytěsnil do tyče. Po zbytek pasáže druhé části se Hanáci prezentovali výborným forčekingem a AZetu nic víc nepovolili. Ve 37. Minutě dostal možnost zlepšit statistiku pro změnu Přerov, což se po delší době povedlo. Chmelířova střela se zastavila v modrém půlkruhu, kde zapracoval Vlastimil Dostálek a do odkryté klece se z dorážky nemýlil.

Blízko navýšení byl v úvodu třetí periody Sýkora a Přerov pokračoval v ofenzívě, kterou utnulo až Královo vyloučení. Korím mohl skupinu Slezanů rozradostnit, ale trocha štěstí a poctivé bránění sebralo Havířovu vítr z plachet. Deset minut před koncem se Přerovu znásobila přesilovka a byla bleskově využita. Po buly napřáhl Sikora, odražený kotouč putoval od Dostálka brankovištěm až ke Karlu Pláškovi a ten zasadil AZetu definitivní direkt.

Následovala opět hra Zubrů proti třem a s hostujícím soupeřem to vypadalo bledě.Laco vytáhl na Dostálka s Goišem skvělé zákroky a jednoznačně byl nejlepším mužem v bílém dresu celého mače. Štumpfovi se ke konci naskytla možnost trestného střílení, jenže bekhendem na Horčičku nevyzrál. Malá havířovská naděje tak zhasla, Přerov po výhře 3:0 přidal na své tabulkové konto tři body.

Ohlasy trenérů

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Pro diváka to nebyl možná až tak záživný hokej, jak by se na domácí utkání slušelo. Od druhé třetiny, kdy jsme vstřelili první gól, jsme měli více příležitostí a tím že se nám podařilo vstřelit další branky, bylo vyústěním naší dravosti a kolektivního výkonu. Myslím si, že dnešní utkání rozhodl ten první gól. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a žádný nechtěl udělat chybu. Nám se podařilo jedno ze zaváhání soupeře potrestat a díky tomu pak Havířov už byl přinucen více otevřít hru. Konečně jsme si pomohli i početní výhodou.

Patrik Rimmel (AZ Havířov): V první třetině jsme měli více ze hry. Měli jsme i nějaké šance, bohužel jsme nedali góly. Po tom prvním obdrženém a naší přesilovce čtyři na tři, kdy jsme toho moc nevymysleli, byl už Přerov lepším týmem. Pak jsme dostali ke konci třetiny druhý gól a v té závěrečné už jsme do toho museli jít vabank. Měli jsme tam tři nebo čtyři čisté šance a trestné střílení. Bez gólu se zkrátka zápas vyhrát nedá.

HC ZUBR Přerov - AZ Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Popelka (Goiš, Ferenc), 38. Dostálek (Chmelíř, Sikora), 51. Plášek (Dostálek, Sikora)
Rozhodčí: Fiala – Adamec, Ganger
Vyloučení: 8:8
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 2239

HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala, Vágner, Zbořil, Malina – Sýkora, Sikora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Ižacký, Král, P. Kratochvíl

AZ Havířov: Laco – Petran, Horák, Krisl, Lenďák, Škůrek, Korím, Bahounek, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Bednář, Hubáček, Karafiát – Ollender, Hlinka, Kotala

Autor / zdroj: Daniel Doležal, Aleš Novotný / hokejprerov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Magistrát v Přerově už nebude proplácet čipování psů

Poslední dva měsíce mají přerovští majitelé psů na to, aby nechali očipovat svého psa za peníze města. Minulostí se totiž stane deset let stará vyhláš

Post

Klíšťata nelení ani na podzim, varují infektologové z Nemocnice Přerov

Podzimní počasí jistě mnohé z nás láká do přírody. Parky a lesy v tomto ročním období hrají všemi barvami, ale i v této podzimní idylce se skrývají ma

Post

Červené kontejnery se osvědčily, v přerovských ulicích jich proto bude více

V Přerově bude ještě letos umístěno více kontejnerů na elektroodpad. Celkově je ve městě a jeho místních částech osmnáct nádob červené barvy, které sl

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA