SPORT / Hokej

Popis:
19.2.2018

Přerov doma duel se Slavii o čtvrté místo nezvládl

PŘEROV / PRAHA

Netradičně v neděli se na domácím ledě představili hokejisté Přerova. V dohrávce 50. kola WSM ligy si to se Slavií Praha rozdali o čtvrtou pozici v tabulce. Hanáci se na začátku druhé třetiny dostali do vedení 2:1, pak se ale na dlouhou dobu gólově prosazovali pouze sešívaní. Ti si vypracovali čtyřbrankový náskok, Zubři už skóre pouze kosmeticky upravili. Se Slavií prohráli 3:6.

Slavia začala mnohem aktivněji a už po 17 vteřinách šla do vedení. V prvním útoku našel Šagát Marka Račuka a ten otevíral skóre. Rozhodčí udělili po trestu na každé straně, bránící tým byl ale pokaždé úspěšnější. Pražané zůstávali v ofenzívní náladě a jevili se o něco organizovaněji než soupeř. To jim však k brance v druhé přesilovce nestačilo.

Se štěstím se do úniku dostal Procházka, leč Polívku nepřekonal. Konec třetiny dal prostor početní výhodě Přerova. Trvala jen 36 sekund, iniciativu převzal Šlahař, založil útočnou akci a na modré našel Rosandiče, po jehož střele úspěšně dorážel Jiří Goiš.

I druhá třetina přinesla brzký gól, v čase 20:31 domácí otáčeli vývoj zápasu. Velký přehled prokázal kapitán Sýkora, který zadovkou vybídl Jakuba Šlahaře k prudké střele pod víko. Už ve 26. minutě bylo ale srovnáno. Zubři nezvládli oslabení, kdy soupeři ponechali volno před Klimešem, kde se po střele nejrychleji zorientoval Martin Šagát. Před půlí hrací doby inkasoval Gazda čtyřminutový trest a Slavia se své role brzy zhostila. Na pravém kruhu střílel ze zákrytu podruhé Martin Šagát a strhnul vedení na stranu hostů.

Následující pasáž příliš hokejové krásy nepobrala. Domácím nejen scházela střelecká aktivita, útočné pásmo vůbec nemohli vybojovat a s tím jim měla pomoci přesilová hra. Paradoxně však inkasovali právě oni. Hostům dovolili přečíslení končící u Jaroslava Kasíka, jenž vyhnal Klimeše z brankoviště. Přesilovka, stejně jako celá třetina, nebyla ze strany Zubrů vůbec povedená.

S poslední částí žádná změna nenastala. Zubři se trápili dál a nepomohli si ani v další power-play. Přerov se pod tíhou plynoucího času svazoval sám, soupeře prakticky neohrožoval, přičemž jemu k páté brance stačila s klidem sehraná brejková situace zakončená Janem Holým. Absolutní zmar umocnil v 53. minutě z nenápadné situace Jiří Doležal – 2:6. Zbylé minuty už se prakticky jen dohrávaly, i když se domácím podařilo šťastnou trefou Matouše Kratochvíla ještě korigovat konečný výsledek. Po nepřesvědčivém výkonu však Hanáci neberou ani bod.

OHLASY TRENÉRŮ

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): "Pro nás je každý zápas stejně důležitý. Nezachytili jsme začátek a dostali rychlý gól, nicméně v první třetině jsme si i tak vytvořili dost gólových šancí, které jsme ale nevyužili. Při vedení ve druhé třetině jsme bohužel udělali dva takové až hloupé fauly. Soupeř nás v přesilovkách potrestal, dal nám dva góly a my jsme začali hrát zbytečně složitě. Nebyli jsme důrazní v předbrankových prostorách a nebyl tam vyhraný souboj jedna na jedna. Bohužel dnes byl soupeř lepší."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): "Měli jsme dobrý vstup, dali jsme rychlý gól a prvních deset minut jsme hráli poměrně slušně. Vytvářeli jsme si tlak a soupeře k ničemu nepouštěli. Pak jsme povolili a soupeř srovnal, od druhé třetiny už jsme ale začali hrát víc do obrany a zaslouženě jsme dnešní zápas vyhráli. Myslím, že jsme podali dobrý týmový výkon podpořený výborným brankářem Polívkou, který nás podržel v přesilovkách soupeře. My jsme je dnes odehráli dobře, akorát se příště musíme vyvarovat tolika vyloučením."

HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Goiš (Rosandič, Šlahař), 21. Šlahař (Sýkora, Chmelíř), 58. M. Kratochvíl (Plášek) – 1. Račuk (Šagát), 26. Šagát (Drtina, Novák), 29. Šagát (Novák, Drtina), 36. Kasík (Šagát, Krejčík), 49. Holý (Jankovský, J. Doležal), 53. J. Doležal (Kubica)
Rozhodčí: Čech, Kašík – Komínek, Otáhal
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:2
V oslabení: 0:1
Diváci: 2141

HC ZUBR Přerov: Klimeš (36. Šimboch) – Rosandič, Chmelíř, Malina, Novotný, Pala, Černý – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Dvořák – Plášek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Gazda, Gago, Tomaník

HC Slavia Praha: Polívka – Drtina, Novák, Barák, Ryzák, Kasík, Holý, Pohl – Račuk, Šagát, Z. Doležal – Krejčík, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Jankovský

Autor / zdroj: Daniel Doležal, Petr Komárek / hokejprerov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přerov čeká další uzavírka, čtvrt roku neprojedou auta ulicemi Brabansko a Za Mlýnem

Rekonstrukce kanalizačního sběrače je důvodem uzavírky krajské silnice v přerovských ulicích Brabansko a Za Mlýnem. Od pondělí 15. dubna do úterý 9. č

Post

Mobilní Rozhlas hlásí, že začíná informovat Přerovany

Od prvního dubnového dne mohou Přerované dostávat ty nejčerstvější informace přímo do svých chytrých mobilů nebo mailových schránek.

Post

Nemocnice Přerov modernizuje vybavení operačních sálů i gynekologického oddělení

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory získala v uplynulých dnech

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA