SPORT / Hokej

5.3.2018

Zubři se proti Slavii snažili, ale sérii do Edenu přesto nevrátili

PŘEROV / PRAHA

Přerov po urputném boji prohrál 1:3 a série i celá sezona pro něj tak končí. Nutno však podotknout, že výsledek 0:4 na vyhraná utkání je pro modrožluté vskutku velmi krutý.

Prudkou střelou nejprve zahrozil Zbořil, ale jak se ve sportovní branži říká – nedáš, dostaneš. Slavia z okamžitého protiútoku otevírala skóre a opět ve čtvrté minutě, když zpoza obránce vystřelil Lukáš Krejčík. V polovině třetiny dal Přerov hostům zabrat a vybojoval si přesilovku, viditelnější však byli v dalších minutách hráči z hlavního města, konkrétně Kadlec se Šagátem.

Výhoda šla naproti i Pražanům a ti brzy navyšovali. Račuk předložil puk do jízdy Janu Pohlovi a slávistický obránce poslal do brány místo Šimbocha Klimeše. Zubři si ke konci zahráli další přesilovou hru, gólový úspěch ale v první části nezapsali.

Do druhé části však zaznamenali lepší vstup právě Přerované. Sýkora našel rozjetého Jakuba Šlahaře a ten se proti Honzíkovi nemýlil. Přerov zahrál dobře ve dvojici oslabení, nekompromisně byl ale vyloučen potřetí v řadě a inkasoval tři vteřiny před uplynutím trestu. Jiří Drtina stál na konci rychle sehrané akce. Největší trápení Zubrů – oslabení – se dostavilo znovu ve 32. minutě. Po ubránění následovala z obou stran „hluchá“ pasáž, po níž se mužstva odebrala do kabin.

Do třetí třetiny šli Zubři s vědomím, že může být jejich poslední v sezoně. Slavia je ale účinnou hrou dokázala eliminovat a blízko ohrožení Honzíkovy kasy je nepouštěla. Zubři mohli po množství absolvovaných oslabení působit vyčerpaně, to Pražané neoblomně kráčeli vstříc k postupu do semifinále. V 50. minutě se domácí chystali na přesilovou hru, ze které nakonec vyšlo 27 vteřin hry proti třem sešívaným.

Hanákům však scházelo štěstí v koncovce a kontaktní branka ne a ne přijít. Vrcholem zmaru byla nastřelená spojnice krátce před koncem, definitivním hřebíčkem do přerovské rakve bylo vyloučení Doležala dvě minuty před koncem. O vítězství Slavie bylo rozhodnuto, sezona Přerovu končí.

HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Sýkora, Doležal) – 4. Krejčík (Pohl, Nedvídek), 15. Šagát (Pohl, Barák), 30. Drtina (Račuk, Šagát)
Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora – Malý, Šimán
Vyloučení: 6:4