SPORT / Hokej

Popis:
25.11.2018

Frýdek-Místek zdolal Přerov, rozhodly dva góly během jedné minuty

FRÝDEK-MÍSTEK / PŘEROV

Frýdek-Místek před domácím publikem porazil Přerov 3:1. K vítězství nakročili Slezané už v první třetině, kdy se trefili během jedné minuty Motloch a Novotný. V prostřední části sice Přerov snížil, ale srovnat se mu už nepovedlo.

První minuty úvodní třetiny přinesly poměrně vyrovnaný hokej, šancí ani před jednou z branek nebylo mnoho. Bezgólový úvod ukončili domácí ve 12. minutě, krátce poté, co neproměnili přečíslení tří na jednoho. Obrana Přerova jim ale dala druhou možnost, a tentokrát už to Slezanům vyšlo. Jonáš Peterek v přečíslení nahrál Lukáši Motlochovi, a ten se nemýlil.

Uteklo jen čtyřiatřicet sekund a domácí fanoušci se radovali z druhého gólu. Rostislav Martynek našel Štěpána Novotného, a ten propálil střelou na bližší tyč brankáře Lukáše Klimeše. Převaha Frýdku-Místku trvala až do konce první třetiny, bylo to i zásluhou dvou přesilovek, které domácí měli, ale nevyužili je.

Druhá třetina začala také tlakem domácích, znovu to bylo díky početní převaze. Ani tentokrát ji ovšem Slezané nevyužili. Poté se hra vyrovnala a poprvé dostali možnost přesilové hry také Přerovští. Obrana Slezanů v čele s Hamerlíkem ale odolala.

Žádné stoprocentní šance k vidění ve druhé třetině nebyly, alespoň tedy do doby, než Přerov skóroval. Před branku vyjel s pukem na holi Matouš Kratochvíl, Hamerlík se nezorientoval dobře a než se nedál, musel lovit kotouč ze své sítě. Přerovští tak zadělali na drama, které mělo přijít v závěrečné dvacetiminutovce.

Třetí třetina se hrála spíše v opatrném duchu ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, i když zejména Přerov se musel tlačit dopředu za vyrovnáním. To se mu ovšem nedařilo. Naopak mohli hosté inkasovat, kdyby se svými šancemi lépe naložili Filip Kuťák a Martynek v oslabení.

Jak se blížil konec utkání, tlak Zubrů mírně rostl, ale Hamerlík přeci jen příliš mnoho ošemetných situací před svou brankou řešit nemusel. V samotném závěru to pak ještě hosté zkusili bez brankáře, ale ani v šesti se jim na vytoužené vyrovnání dosáhnout nepovedlo. Naopak ještě vítězství slezského celku podtrhl gólem do prázdné brány Štěpán Novotný.

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Motloch (Peterek, Adámek), 13. Novotný (Martynek, Kofroň), 60. Novotný (Martynek, Kofroň) – 35. M. Kratochvíl (Kopta, Š. Kratochvíl)
Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Kotlík, Zídek
Vyloučení: 3:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 1206

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Bartko, Zahradníček, Krisl – Kofroň, Novotný, Martynek (C) – Rudovský, Klimša (A), Christov – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Motloch, Kuťák, Raška

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Čáp, Pala (A), Ferenc, Padrnos, Malina, R. Černý – Moučka, T. Sýkora (C), Rachůnek – Sikora, Hejcman, Milan Procházka (A) – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Kopta – Mašín

Autor / zdroj: Petr Sumbal / hcf-m.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přerov čeká další uzavírka, čtvrt roku neprojedou auta ulicemi Brabansko a Za Mlýnem

Rekonstrukce kanalizačního sběrače je důvodem uzavírky krajské silnice v přerovských ulicích Brabansko a Za Mlýnem. Od pondělí 15. dubna do úterý 9. č

Post

Mobilní Rozhlas hlásí, že začíná informovat Přerovany

Od prvního dubnového dne mohou Přerované dostávat ty nejčerstvější informace přímo do svých chytrých mobilů nebo mailových schránek.

Post

Nemocnice Přerov modernizuje vybavení operačních sálů i gynekologického oddělení

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory získala v uplynulých dnech

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA