SPORT / Hokej

18.12.2018

Zubři drama nepřipustili, proti Kadani si připsali zatím nejvyšší triumf v sezoně

PŘEROV / KADAŇ

Potřetí v základní části Chance ligy se hokejistům Přerova podařilo zvítězit nad nebezpečnou Kadaní. Utkání na domácím ledě rozehráli dobře a vypracovali si dvougólový náskok, ten ale Trhači do poloviny druhé třetiny smazali. Byla to právě vyrovnávací trefa Chlouby, která Zubry podnítila k zařazení vyššího rychlostního stupně. Čtyřmi trefami v rozmezí sedmi minut soupeři utekli a v posledním dějství úspěch dovršili. Osmkrát skórovali poprvé v dosavadním průběhu sezony a vzhledem k šestibrankovému rozdílu zaznamenali dosud nejvyšší výhru.

Domácí vstoupili do zápasu brankou už po dvou minutách hry. Po pravém křídle pronikl Jakub Navrátil a kličkou přelstil Pavláta, za něhož rychle zasunul kotouč. Možnost na odpověď měla Kadaň v přesilové hře, nesehrála ji ale příliš dobře. Před polovinou třetiny měl velkou šanci po pasu Hejcmana opět rozjetý Navrátil, gólová však byla situace až o pár desítek vteřin později. Pavlát chyboval při rozehrávce za svou bránou, Navrátil uzmul kotouč a vybídl Darka Hejcmana ke střele do zcela prázdné brány. Chybovali později i domácí, špatnou přihrávku vystihl Jaroslav Kůs a prostřelil Klimeše. Další branky už první třetina nenabídla.

S góly se pytel roztrhl až v té druhé. Ani jeden z týmů nezačal opatrně a šance byla rázem na holi Tomiho, v přečíslení na druhé straně pak Jana Svobody. Kýženého srovnání se Trhači dočkali až v 29. minutě. Po buly pálil Buchtela a Klimeš fantasticky pochytal tři dorážky. Jeho akrobatické schopnosti už ale nestačily na Romana Chloubu. Přerovští na sebe s odpovědí nenechali dlouho čekat. Z rohu kluziště se uvolnil Marek Sikora vzal si uvolněný puk a prostřelil Pavláta mezi betony.

Tím se přerovský brankostroj rozjel naplno. Kadaňský Procházka zamířil na trestnou a za dvě minuty Černý udržel pásmo a předal puk Palovi, který od mantinelu přesně našel hokejku tečujícího Jiřího Goiše. Za minutu a půl hrál Pala roli u dalšího gólu. Po vyhraném buly nahodil na branku skákavý kotouč, který si po zákroku Pavláta vzal osamocený Tomáš Sýkora a zakončil do odkryté části klece. Psal se čas 35:54, když se prakticky přes celé hřiště protáhl obranou soupeře Darek Hejcman a famózní sólo zakončil střelou z ostrého úhlu – 6:2.

Kadani zlomila vaz zejména rychlá trefa po srovnávací brance. Brankoviště přepustil devatenáctiletý Pavlát o čtvrt roku staršímu Štěpánkovi, jenže ani ten nevydržel dlouho bez gólu. Na útočné modré napřáhl Matouš Kratochvil, jehož střelu protečoval do branky Milan Procházka. O dvě minuty později už na přerovském kontě svítila osmička. Sérii přihrávek nadvakrát neúspěšně zakončoval Doležal, druhá branka v zápase ale nakonec přistála na účtu do prázdné klece dorážejícímu Tomáši Sýkorovi.

Zbytek zápasu víceméně kopíroval nastavené tempo utkání, žádné branky už ale nenabídl. Velkou a zbytečnou melu Pšurného s Kůsem půlminuty před koncem rozhodčí nakonec neocenili vyššími tresty, zaslouženou výhru Zubrům tak nemuselo nic kazit.

HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Navrátil (Hejcman, Černý), 9. Hejcman (Navrátil), 29. Sikora (Tomi, Pšurný), 31. Goiš (Pala, Černý), 33. Sýkora (Pala, Šlahař), 36. Hejcman (Malina), 43. Procházka (Moučka, M. Kratochvil), 45. Sýkora (Doležal, Šlahař) – 12. Kůs, 29. Chlouba (Buchtela, J. Svoboda)
Rozhodčí: Šutara, Veselý – Hejl, Podrazil
Vyloučení: 8:9