SPORT / Ostatní sporty

4.6.2014

České ragbistky míří na ME, budou bojovat o prvenství ve své skupině

České ragbistky, které se v neděli 1. června vrátily z přípravného třídenního soustředění ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem, se o tomto víkendu zúčastní Mistrovství Evropy v 7 ragby v norském Bergenu, kde budou bojovat o titul v Divizi A. Celkově se očekává vítězství Skotek.

Tento víkend se v norském Bergenu hraje Mistrovství Evropy v ženském sedmičkovém ragby, a to v Divizi A, což je druhá vyšší divize evropského šampionátu. Na mistrovství se hráčky připravovali o minulém víkendu (od pátku 30. května do neděle 1. června) ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem, kde absolvovaly několik tréninkových jednotek. Nyní už je jen před samotným bojem o medaile v pátečních ranních hodinách čeká odlet do Bergenu.

„Naše hráčky to mohou na mistrovství Evropy dotáhnout vysoko, záleží na tom, na koho narazí ve čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, že do nejvyšší divize postupují první dva týmy, je tu velká šance i na postup,“ uvedl Martin Charvát z České rugbyové unie. V loňském roce českým dívkám uteklo postupové místo o jediný kop za dva body, nicméně i tak byl bronz velký úspěch. V letošním roce by ragbistky rády opět sáhly po medaili. „Spokojená bych byla s obhajobou medaile, nemůžeme si klást malé cíle,“ říká Martina Hlaváčová z pražské Sparty.

Ve skupině se v sobotu naše hráčky utkají postupně s Dánskem, Gruzií a Polskem. V neděli pak následuje čtvrtfinále dle pořadí v jednotlivých skupinách. Favoritem naší skupiny jsme dle papírových předpokladů my, v ostatních dvou skupinách jsou to pak Ukrajina (ve skupině se utká se Švýcarskem, Rumunskem a Norskem) a Skotsko (ve skupině se utká s Moldavskem, Chorvatskem a Finskem).

První dva týmy divize A postoupí do Grand Prix série pro příští rok, přičemž největší šanci mají Skotky, které by se do elitní divize TOP 12 rády vrátily po roční pauze. Pokud by se postup podařil našim hráčkám, bylo by to poprvé v historii.

Sestava českého týmu:
Korniová Eva - RC Dragon Brno
Zítková Alexandra - RC Dragon Brno
Čuprová Pavlína - RC Vyškov (host. Dragon)
Vrbacká Kateřina - RC Vyškov
Nováková Kateřina - RC Plzeň (hostování Dragon)
Hladilová Klára - RC Sparta Praha
Šimánková Šárka - RC Sparta Praha
Samková Věra - RC Sparta Praha
Hlaváčová Martina - RC Sparta Praha
Bendová Barbora - RK Petrovice
Svobodová Lucie - RK Petrovice
Krütznerová Adriana - RK Petrovice
(soustředění se ještě zúčastnila Kamila Rousová - RC Dragon Brno)

Autor / zdroj: Marie Lafantová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Olomoucký kraj modernizuje důležité silnice

Léto je v Olomouckém kraji ve znamení velkých investic do dopravní infrastruktury. Hejtmanství už odstartovalo rekonstrukci cesty z Hanušovic do Staré

Post

Cyklostezka, která byla přerušena chodníkem, se po dvou letech stane konečně celistvou

Dva roky trvalo, než se mohli dělníci vrátit na cyklostezku v centru Přerova. Trasa pro kola byla na Velké Dlážce postavena už v roce 2017, ale kvůli

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA