SPORT / Ostatní sporty

24.7.2014

Cyklistický maraton odstartuje za pár dnů

Tým „Ostrava – Evropské město sportu 2014“ se postaví ve středu 30. 7. na start čtyřdenního non-stop Opel Handy Cyklo Maratonu smíšených týmů napříč Českou a Slovenskou republikou.

Ze Staroměstského náměstí v Praze vyrazí první z osmičlenného týmu v 10.45, aby si na trase přes Teplice, Mariánské Lázně, České Budějovice, Brno, Šúrovce, Kováčovou do Košic a zpátky přes Levoču, Čeladnou, Hrabyni, Dlouhé Stráně, Pardubice, Kladruby předával štafetu s dalšími členy týmu. Podmínkou je, aby každý z nich ujel nejméně 100 km, a aby se štafeta do 111 hodin od startu vrátila zpátky do hlavního města ČR.

Ostravský tým se samozřejmě na trati zastaví na Prokešově náměstí, a to v pátek 1. 8. mezi 16 a 17 hodinou. Povoleným dopingem pro každý tým je podpora dalších cyklistů, kteří se k závodníkovi mohou na stanovené trati připojit. Akce má kromě sportovního také charitativní rozměr.

V každém družstvu je jeden handicapovaný sportovec – v případě Ostravy je to téměř nevidomý Tomáš Kráčalík, který pojede v tandemu. Tým navíc pomůže studentce VŠB-TU Jitce Petřkovské, aby v září prožila motivační víkend s dalšími handicapovanými, kteří stejnou možnost dostanou díky dalším přihlášeným týmům.

Osmičlenný ostravský tým je složen ze zástupců města, médií i cyklistů. Největší osobností je bezesporu Radim Kořínek, jeden z nejúspěšnějších českých bikerů, účastník LOH v Sydney a Aténách. Radnici reprezentuje náměstek primátora Martin Štěpánek.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Olomoucký kraj modernizuje důležité silnice

Léto je v Olomouckém kraji ve znamení velkých investic do dopravní infrastruktury. Hejtmanství už odstartovalo rekonstrukci cesty z Hanušovic do Staré

Post

Cyklostezka, která byla přerušena chodníkem, se po dvou letech stane konečně celistvou

Dva roky trvalo, než se mohli dělníci vrátit na cyklostezku v centru Přerova. Trasa pro kola byla na Velké Dlážce postavena už v roce 2017, ale kvůli

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA