AKTUÁLNĚ / Politika

O práci v dvanácti místních přerovských částech má zájem 84 lidí. Volby nebudou v Lýskách a v Čekyni
V Čekyni se volby neuskuteční, neboť souhlas s nominací vyslovilo pouze pět kandidátů.  
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov

Koncem příštího týdne už budou obyvatelé z přerovských místních částí znát jména lidí, kteří je budou zastupovat v místních výborech. Volby se budou konat 20. ledna od 10 do 20 hodin ve všech místních částech – s výjimkou Lýsek a Čekyně. 

„Výbory budou pětičlenné, takže jde o přesný počet členů. Těchto pět nominací proto předložíme ke schválení zastupitelům,“ řekl primátor města Petr Vrána. 

Do 30. prosince měli občané místních částí možnost nominovat své zástupce. Na magistrát bylo doručeno celkem 84 jmen. Nejvíce nominovaných, a to 11, je z Předmostí, které je největší místní částí Přerova. V Henčlově a v Újezdci projevilo zájem pracovat pro obec 9 lidí, v Penčicích, Žeravicích a Popovicích budou voliči volit ze 7 kandidátů a po 6 nominacích přišlo z Dluhonic, Kozlovic, Lověšic a Vinar. „Seznamy nominovaných budou od čtvrtku 12. ledna zveřejněny ve všech místních částech. Volební lístky občané obdrží vždy až ve volebních místnostech,“ uvedl Zdeněk Daněk z Kanceláře primátora – a připomněl, že volit mohou občané starší 18 let s trvalým pobytem v té dané místní části.

Volební místnosti budou na obvyklých místech - pouze lidé z Popovic budou volit v budově staré školy v Hranické ulici a občané z Předmostí přijdou do budovy bývalé mateřské školy v ulici Pod Skalkou.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.