AKTUÁLNĚ / Krimi

Ostravští strážníci mají za sebou první den kontrol respirátorů
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Ostrava

Od včerejšího dne začali ostravští strážníci kontrolovat dodržování povinnosti nosit respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na exponovaných místech jako jsou zastávky, prostředky městské hromadné dopravy či obchody.

Z výsledků kontrol prvního dne vyplývá, že občané Ostravy nové vládní nařízení v naprosté většině dodržují a jsou disciplinovaní.

Nová nařízení kontrolovali ostravští strážníci v rámci běžného výkonu služby. Za včerejší den řešili celkem 11 případů porušení těchto nařízení.

"Všechny tyto případy strážníci zaznamenali na zastávkách a vyřešili je domluvou. Osoby měly dýchací cesty zakryty pouze látkovou rouškou. Při provádění kontrol ostravští strážníci budou zohledňovat překlenovací období platné do konce měsíce února. V tomto období budou strážníci působit spíše preventivně. Občany budou upozorňovat na nová vládní nařízení, kterými je potřeba se řídit," informoval Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava. 

Nerespektování povinnosti nosit respirátor můžou strážníci řešit domluvou, uložením pokuty až do výše 10 000,- Kč, případně věc oznámit příslušnému správnímu orgánu k projednání.

"Každé takovéto porušení je strážníky vždy řešeno individuálně. Strážník při určení výše pokuty přihlíží zejména k okolnostem, závažnosti i následkům protiprávního jednání," dodal Jindřich Machů.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.