AKTUÁLNĚ / Krimi

Policisté v Olomouckém kraji provedli přes 32 tisíc kontrol
 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji policisté od 1. do 8. března provedli přes 32 000 kontrol. Při nich zaznamenali přes 300 přestupků. Většinou se jednalo o porušení pohybu osob bez ochrany dýchacích cest nebo zákazu nočního vycházení. Na hranicích okresů za týden nepovolili vjezd téměř 700 vozidlům.

Kontroly probíhají na 170 stanovištích v kraji. Policistům vypomáhá přes 300 příslušníků Armády České republiky a 20 příslušníků Celní správy. Kontroly probíhají nejen na hranicích okresů, ale dohlížíme i na dodržování veškerých opatření vlády na území měst a obcí.

"O víkendu jsme nezaznamenali výrazný nárůst porušování vládních nařízení. Počty kontrol a zjištěných přestupků odpovídali všedním dnům. Za sobotu a neděli jsme provedli přes 8 133 kontrol. Zaevidovali jsme přes 157 přestupků a z hranic okresů jsme vrátili 175 vozidel. Také jsme se zaměřili na kontroly turistických lokalit v kraji, při kterých jsme nezaznamenali žádné problémy," informoval por. Mgr. Libor Hejtman, tiskový mluvčí policistů z Olomouckého kraje.  

"Doposud jsme se při kontrolách setkali u většiny občanů s pochopením. Lidé vnímají důležitost dodržování vládních opatření a my jim za to děkujeme," dodal Libor Hejtman.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.