SPORT / Fotbal

8.5.2014

Turnaj Coca-Cola Cup 2014 vrcholí. Ve hře o Superfinále je už pouze 64 týmů

Dvanáctý ročník fotbalového turnaje pro mládež Coca-Cola Cup se přehoupl do třetího kola. Z celkového počtu 828 přihlášených týmů zůstává ve hře o pohár 32 dívčích a 32 chlapeckých družstev. Dva nejlepší týmy z obou turnajů se kvalifikují do nově připraveného Superfinále v Kroměříži, kde 17. června 2014 poměří síly s nejúspěšnějšími týmy ze Slovenska. Na šampiony pak čeká lukrativní odměna v podobě několikadenního fotbalového zájezdu do Říma.

Coca-Cola Cup 2014 pokračuje třetím, takzvaným krajským kolem, které bude rozehráno 12. května. Už o čtyři dny později bychom měli znát šestnáct semifinalistů: osm týmů z řad chlapců a osm týmů dívčích. Odtud už to bude jen krůček do Superfinále a k vytouženému titulu.

Jedna z největších sportovních akcí pro mládež v Čechách i na Slovensku si pro letošní rok připravila dvě novinky, které podtrhují mezinárodní význam tohoto fotbalového turnaje. Tou první je návrat k originálnímu názvu Coca-Cola Cup místo dosavadního Školského poháru. Tou druhou je herní systém, do kterého je poprvé v historii zakomponováno zmiňované Superfinále. V něm se utkají mezi sebou nejlepší týmy z Čech a ze Slovenska.

„Chtěli jsme ještě o něco zvýšit atraktivitu turnaje, a proto jsme mu vdechli tento mezinárodní punc. Češi a Slováci budou moci navzájem poměřit své síly v mezinárodním Superfinále, které se odehraje 17. června v Kroměříži. Tam na sebe narazí nejlepší dva týmy z České republiky a dva nejlepší týmy ze Slovenské republiky. To platí pro chlapce i dívky. Celkem se tedy Superfinále účastní osm týmů a už teď mohu slíbit, že se mají hráči i fanoušci na co těšit,“ uvedl Jakub Loos, zástupce společnosti Coca-Cola, která turnaj organizuje už podvanácté v Čechách a poosmé na Slovensku, a dodal: „Tím ovšem nemyslím pouze hlavní cenu pro vítěze, kterou je velice exkluzivní několikadenní zájezd do Říma. Celé kroměřížské Superfinále se ponese v duchu zábavy a radosti ze sportu. Pro všechny účastníky i fanoušky bude nachystána, stejně jako loni, řada doprovodných soutěží, ve kterých budou moci vyhrát iPady, dresy a jiné sportovní vybavení. Celým dvoudenním turnajem provede hráče i návštěvníky oblíbená komentátorská dvojice Vojtěch Bernatský a Petr Svěcený. Hvězdným hostem akce bude populární rapper Majk Spirit. Takže rozhodně neváhejte a přijeďte se podívat!“

Již tradičním hostem závěrečného turnaje, kde se rozhodne o celkovém umístění, bude ambasador projektu Jan Koller. „Moc se na toto Superfinále těším. Už loni jsem byl na pražském Strahově svědkem několika strhujících fotbalových bitev a věřím, že letos to bude na této mezinárodní úrovni zážitek ještě o něco lepší,“ uvedl Jan Koller.

Autor / zdroj:

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM