SPORT / Fotbal

24.7.2014

Bookmakeři: Sparta se ve fotbalové lize udělá pro sebe, Plzni se postupně vzdaluje

Jednu velkou nudu a dominanci pražské Sparty očekávají od nadcházejícího ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže bookmakeři sázkové kanceláře Unibet. Loňského mistra totiž vidí jako jasného favorita v kurzu 1,50 na obhajobu titulu a křepčení s pohárem po posledním kole, zatímco největšímu konkurentovi z Plzně přisuzují podle kurzu 3,0 daleko nižší šance.

Dalších čtrnáct týmů by ohledně boje o titul mělo být jenom stafáží, šance Los Galacticos z Jablonce, boleslavské Škodovky nebo předloňských mistrů z Liberce se pohybují v rozmezí kurzů 10,00 až po 81,00. Úplnou utopií je podle bookmakerů návrat pražské Slávie na špičku ligy, když kurz na její titul stojí 201 ku 1.

„Našim bookmakerům se zdá, že Plzeň poněkud vyčpěla a je na sestupu, respektive že jádro týmu není dostatečně hladové a nové krve pomálu. Naproti tomu Sparta zjevně začíná naplňovat svůj potenciál daný jejím rozpočtem a podle nás bude spíš otázkou, zdali se jí podaří tento potenciál uplatnit na evropské scéně,“ konstatuje marketingový manažer Unibetu Milan Klemš. „Takže vzhledem k tomu, že česká liga podle nás bude asi poněkud jednotvárná, rozhodli jsme se vypsat deset sázek na otázky, které by mohly sázkaře před startem ligy napadnout,“ dodává.

U Unibetu si je tak možno před začátkem sezóny vsadit mimo jiné na to, jestli David Lafata obhájí svůj titul krále střelců (2,75 na obhajobu), zda bude pokračovat penaltové trápení Plzně (na dvě a více neproměněné plzeňské desítky během sezóny se sází v kurzu 2,50) nebo třeba na to, jestli se od základu přebudovanému týmu z Jablonce podaří proniknout do evropských pohárů (1,85). K dispozici je také sázka na možnost, že Ostrava alespoň částečně obnoví svou slávu a bude lize dominovat alespoň na Moravě (3,50).

Autor / zdroj: Zdeněk Fekar

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM