SPORT / Hokej

21.5.2014

Čtvrtfinále konečnou nebude, Češi přes Američany postoupí

Cesta k medaili je pro české hokejisty vytyčena, do čtvrtečního zápasu s USA půjdou jako mírní favorité. Tak vidí čtvrtfinále hokejového mistrovství světa bookmakeři sázkové kanceláře Unibet. Český tým tak jde do zápasu s kurzem 2,26, kurz na výhru Američanů činí 2,60 a možnost, že se hokejisté budou o postup prát po remíze v prodloužení činí 4,10.

„Naše výkony jsou poněkud vachrlaté, nebo jak říká Vladimír Růžička, chvíli svatba chvíli pohřeb, přesto se naši bookmakeři přiklánějí spíše ke scénáři, kdy rozhodne česká zkušenost, protože hráče jako Jágr nebo Rolinek Američané na soupisce v tuto chvíli nemají,“ vysvětluje marketingový manažer Unibetu Milan Klemš.

V dalších třech zápasech se bude čekat na překvapení, když každé střetnutí má svého jasného favorita. Nejsnazší cestu do semifinále by měli mít Rusové, kteří jdou proti Francouzům v kurzu 1,15 (remíza 8,75 – výhra Francouzů 12,50), stejně tak relativně snadno by si měli poradit Švédové s domácími Bělorusy (1,42 – 5,25 – 5,75). Možné překvapení pak bookmakeři Unibetu cítí v zápase mezi vítězem „české skupiny“ Kanadou a doposud nepříliš přesvědčivými Finy, kde je Kanada favorizována v kurzu 1,62, zatímco Finové se je budou snažit zaskočit v kurzu 4,25 (remíza stojí 4,75).

Největším favoritem na celkové vítězství je v tuto chvíli Rusko, jehož výhra by úspěšnému sázkaři nepřinesla ani dvojnásobek vkladu (kurz 1,80), Češi jsou v kurzu 11,00 „v polovině startovního pole“ za Kanadou (5,25) a Švédskem (6,75), o hlavu před svým čtvrtečním soupeřem z USA, který je oceněn kurzem 12,00. Největším outsiderem mistrovství je pak Francie, když šok v podobě jejího triumfu by doručil sázkaři šedesátinásobek vkladu.

Autor / zdroj: Zdeněk Fekar

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM