SPORT / Florbal

27.1.2015

Galapředstavení starších žáků Spartaku

PŘEROV

V sobotu 24. ledna odcestoval tým starších žáků k posledním dvěma zápasům základní části olomoucké ligy do Hranic. Aby kluci ještě ovlivnili postup první sedmičky týmů do play up, museli za každou cenu oba zápasy vyhrát.

V Hranicích se utkali s Lynx Šumperk a prostějovským Sportcentrem. K zápasům odcestovala hned pětice mladších žáků, která s kmenovými hráči ze sestavy starších žáků vytvořila 3 kompletní pětky doplněné o dva brankáře.

FBK Lynx Šumperk – FBC Spartak Přerov 2:6

V prvním zápase vyzval přerovský Spartak tým ze Šumperku. Od úvodu zápasu to byli převážně přerovští, kteří diktovali tempo zápasu. O první branku se postaral jeden z pětice mladších žáků v sestavě a to Marek Večerka, který z velkého brankoviště umístil „pocukrovanou“ přihrávku Foldyny pod ruku šumperského brankáře. Šumperk do konce třetiny srovnal a to po plachtící střele z poloviny hřiště. Úvod druhého dějství otevřel zastupující kapitán Vlček, který se po individuálním průniku od mantinelu uvolnil do středu hřiště a s přesností zakončil. Radost Spartaku netrvala dlouho a deset vteřin po Vlčkově zásahu Šumperk vyrovnává a opět plachtící střelou z půlky hřiště. Spartak ale nepolevil a byla to převážně třetí lajna poskládaná hned ze tří mladších žáků, která dělala průvan hostující obraně. I přes řadu faulů ze strany Šumperku, to byl právě Spartak, kterého rozhodčí poslali poprvé v zápase do čtyř. Na trestnou si šel odpočinout Anděl. Oslabení skvěle odehrála první formace a soupeře k ničemu zásadnímu nepustila.

Poté vystřídal na hřišti skvěle hrajícího Otevřela „malý štírek“ z mladších žáků – Adam Pospíšilík, který předvedl akci ve stylu „DEJTE MI MÍČEK A BĚŽTE SE RADOVAT“. Adam se na polovině hřiště zmocnil míčku, následně použil své individuální florbalové schopnosti hned proti třem o dva roky starším a o dvě hlavy vyšším klukům. Po pohledném „mazáním“ šumperských hráčů na chleba přichází pokrytí míčku, vytočení a přesné umístění míčku do šumperské svatyně. Akce jako z pohádky, Přerov se dostává do vedení 3:2. Do konce třetiny ještě přichází několik šancí z přerovských holí, avšak florbalovým kombinacím chyběla pouze přesná muška. Třetí třetinu už Spartak ovládl. Po dvou gólech navýšil skóre Foldyna, jednu branku přidal Filka – konečné skóre 6:2 pro Spartak.

SK K2 Sportcentrum Prostějov – FBC Spartak Přerov 1:4

Zápas proti Prostějovu, aneb nejlépe odehraný zápas Spartaku v této kategorii za poslední roky. Pokud by pořadatelé věděli, že tento zápas bude takovou pastvou pro oči diváka, určitě by před zápasem vybírali u vstupu symbolického „dvaciáše“ do klubové kasičky. Již první minuty zápasu ukázaly, že se bude jednat o velký florbalový boj. Spartak však už od začátku tahal za delší konec a prostějovské Sportcentrum díky svému osobnímu bránění k ničemu nepouštěl. Po celý zápas se jednalo o velice taktickou bitvu. Prostějov bránil své obranné pásmo od půlky hřiště, Spartak pro změnu nedal prostějovským vydechnou a osobním bráněním znepříjemňoval jejich rozehrávku. Branky začaly padat až ve druhé části, kdy se u mantinelu prosadil v souboji 1 na 2 Foldyna, který přihrál naprosto volnému Hrabicovi do velkého brankoviště a ten se už nemýlil. Uteklo pouhých 7 vteřin, Zdráhal vyhrává vhazování, Otevřel se zmocňuje míčku, v souboji 1 na 1 si prohazuje bránícího hráče soupeře a nekompromisní střelou do „vynklu“ navyšuje vedení na 2:0. Do konce třetiny jsou v k vidění ještě další individuální akce ze strany přerovských a právě jednu z nich proměňuje Zdráhal. Ten od sebe na turnaji čekal asi více branek a svoji branku komentuje slovy: „No konečně“.

Ve druhé části se už nic zásadního neděje, Přerov skvěle brání, a když už se soupeř dostává ke střele, tak míčky v pohodové náladě chytá Chudoba. Úvod třetí části odstartovala branka z čepele soupeře, kdy se přerovské obraně nepovedlo zdvojení u mantinelu, míček se následně dostal na naprosto volného hráče v brankovišti, který nedal Chudobovi šanci. Třetí třetina je opět v režii Spartaku. Prostějov se sice snaží napadat rozehrávku a vytvářet tlak na naší obranu. Ta však ukazuje chladnou hlavu a hlavně individuální schopnosti a Prostějovu míček v žádném případě neodevzdává. Klid na přerovské čepele dává Filka, který necelé tři minuty před koncem navyšuje na 4:1. Konec zápasu si Spartak hlídá a doslova točí prostějovskou obranu. Konečný stav 4:1 pro SPARTAK PŘE

ROV.

Starší žáci si tedy z Hranic odváží plný počet bodů. Tentokrát se kluci předvedli ve velkém stylu a jako by do Hranic odcestovalo naprosto jiné mužstvo. Velkým pozitivem bylo ze strany kluků převážně rapidní zlepšení v obraně, kdy se do bránění zapojila celá pětka, která nevypustila jediný souboj. Kluci na hřišti ukázali týmového ducha, nehráli na náhodu a z jejich strany byla k vidění minimální ztráta míčku. O tom, kdy budou starší žáci hrát další kolo se rozhodne po odehrané základní části. Není vůbec jisté, zda-li kluci odehrají zbývající zápasy sezony s týmy z první nebo druhé poloviny tabulky. Spartak se momentálně nachází v postupové sedmičce a to na 6. místě s 19 body. Má však za sebou ještě Postřelmov a Droždín, kteří můžou ovlivnit jeho umístění. Postřelmov se v příštích zápasech utká s Litovlí a Šumperkem. Zde odhadujeme, že si se soupeři lehce poradí, takže vystřídá Spartak na 6. místě. Všechno se bude točit hlavně kolem výsledků Droždínu, který musí ze zápasů s Litovlí a Lutínem získat maximálně 1 bod. Pokud získá více, dohraje Spartak sezonu v horší sedmičce.


Sestava: Chudoba, Raška - Anděl, Zákostelský, Vellech, Pavliš, Vinklárek, Šefčík - Otevřel, Zdráhal, Vlček, Filka, Kovařík, Pospíšilík, Foldyna, Večerka, Hrabica

Autor / zdroj: Daniel Šmehlík

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM