SPORT / Ostatní sporty

21.5.2014

Martin Komárek je nejlepším Evropanem ve světově nejtěžším závodu dřevorubecké sezóny

Osm mezinárodních elitních sportovních dřevorubců se utkalo v Budapešti v sobotu v nejtěžším závodě, jaký série TIMBERSPORTS kdy připravila. Na Champions Trophy v pouhých 90 minutách předčil všechny ostatní závodníky s úchvatným finálovým výkonem Australan Brad De Losa, kdy všechny čtyři disciplíny zvládl za pouhých 59,25 sekund a porazil tak průběžného favorita Jasona Wynyarda.

Náš nejlepší český sportovní dřevorubec Martin Komárek skončil po strhujícím malém finále s Kanaďanem Mitchem Hewittem na čtvrtém místě a stal se nejlepším z Evropanů. Dřevorubecké klání sledovalo na místě 2000 lidí a další tisíce online po celém světě.

„Letošní sezónu jsem neměl mnoho času na trénink, proto jsem velmi rád za toto umístění, které je i pro mě překvapením, jelikož jsem si na tento závod moc nevěřil,“ komentuje úspěch Martin Komárek. Ve všech čtyřech disciplínách se proti sobě vždy utkali dva sportovci ve čtvrtfinálové a semifinálové dvojici. Poté následovalo malé finále o třetí místo, kde náš reprezentant Martin Komárek nestačil na kanadského protivníka o necelou sekundu. A konec patřil velkému finále, ve kterém svedl duel se sekerou a pilami Brad De Losa a Jason Wynyard.

„Třetí místo mi uteklo o fous. Rozdíl jedné sekundy je v tomto závodu opravdu málo, ale právě o tom je. Čas a přesnost rozhodují,“ říká Komárek. A k závodu dodává: „Brad De Losa podal ve finále fantastický výkon, Jason Wynyard si vedl během závodu skvěle, ale bohužel si natrhl sval, což ho pravděpodobně stálo vítězství.“

Autor / zdroj: Daniela Pokorná

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM