SPORT / Ostatní sporty

4.6.2014

České ragbistky míří na ME, budou bojovat o prvenství ve své skupině

České ragbistky, které se v neděli 1. června vrátily z přípravného třídenního soustředění ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem, se o tomto víkendu zúčastní Mistrovství Evropy v 7 ragby v norském Bergenu, kde budou bojovat o titul v Divizi A. Celkově se očekává vítězství Skotek.

Tento víkend se v norském Bergenu hraje Mistrovství Evropy v ženském sedmičkovém ragby, a to v Divizi A, což je druhá vyšší divize evropského šampionátu. Na mistrovství se hráčky připravovali o minulém víkendu (od pátku 30. května do neděle 1. června) ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem, kde absolvovaly několik tréninkových jednotek. Nyní už je jen před samotným bojem o medaile v pátečních ranních hodinách čeká odlet do Bergenu.

„Naše hráčky to mohou na mistrovství Evropy dotáhnout vysoko, záleží na tom, na koho narazí ve čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, že do nejvyšší divize postupují první dva týmy, je tu velká šance i na postup,“ uvedl Martin Charvát z České rugbyové unie. V loňském roce českým dívkám uteklo postupové místo o jediný kop za dva body, nicméně i tak byl bronz velký úspěch. V letošním roce by ragbistky rády opět sáhly po medaili. „Spokojená bych byla s obhajobou medaile, nemůžeme si klást malé cíle,“ říká Martina Hlaváčová z pražské Sparty.

Ve skupině se v sobotu naše hráčky utkají postupně s Dánskem, Gruzií a Polskem. V neděli pak následuje čtvrtfinále dle pořadí v jednotlivých skupinách. Favoritem naší skupiny jsme dle papírových předpokladů my, v ostatních dvou skupinách jsou to pak Ukrajina (ve skupině se utká se Švýcarskem, Rumunskem a Norskem) a Skotsko (ve skupině se utká s Moldavskem, Chorvatskem a Finskem).

První dva týmy divize A postoupí do Grand Prix série pro příští rok, přičemž největší šanci mají Skotky, které by se do elitní divize TOP 12 rády vrátily po roční pauze. Pokud by se postup podařil našim hráčkám, bylo by to poprvé v historii.

Sestava českého týmu:
Korniová Eva - RC Dragon Brno
Zítková Alexandra - RC Dragon Brno
Čuprová Pavlína - RC Vyškov (host. Dragon)
Vrbacká Kateřina - RC Vyškov
Nováková Kateřina - RC Plzeň (hostování Dragon)
Hladilová Klára - RC Sparta Praha
Šimánková Šárka - RC Sparta Praha
Samková Věra - RC Sparta Praha
Hlaváčová Martina - RC Sparta Praha
Bendová Barbora - RK Petrovice
Svobodová Lucie - RK Petrovice
Krütznerová Adriana - RK Petrovice
(soustředění se ještě zúčastnila Kamila Rousová - RC Dragon Brno)

Autor / zdroj: Marie Lafantová

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM