SPORT / Ostatní sporty

11.8.2014

Matka Špotáková přiveze zlato, na medaile můžou myslet i další

Oštěpařský sektor v Helsinkách uvidí český triumf, další medaile pak budou následovat. To si myslí bookmakeři sázkové kanceláře Unibet před úterním zahájením mistrovství Evropy v atletice, když jejich kurzy dávají řadě českých závodníků medailové naděje.

Největší šanci na zlato má podle nich Barbora Špotáková v oštěpu žen, která je v kurzu 1,25 i po návratu z mateřské dovolené jednou z největších favoritek celého mistrovství, v mužském oštěpu se pak o zlato s Pitkamakim bude přetahovat Vítězslav Veselý, jehož potenciální triumf je oceněn kurzem 3,00.

„Česká atletika zažila v posledních letech boom a i přes absenci Hejnové s Maslákem mají sázkaři k dispozici téměř dav medailových kandidátů,“ komentuje nabídku marketingový manažer Unibetu Milan Klemš.

Atraktivní z hlediska českých medailových šancí tak bude třeba mužská koule, kde po medaili půjdou hned dva čeští závodníci: Jan Marcell (kurz 3,50) a Ladislav Prášil (6,00). Ještě větší naděje si může před startem patnáctistovky dělat Jakub Holuša (2,50 na medaili) nebo Jiřina Svobodová ve skoku o tyči (1,85). A zapršet by pak mohlo třeba od Petra Svobody na 110 metrech překážek (kurz 5,50) nebo sedmibojařky Elišky Klučinové (5,00). Ještě o kousek vyšší šance na umístění na stupních vítězů má podle Unibetu výškař Jaroslav Bába (4,50), úspěch Lucie Škrobákové na stovce překážek v kurzu 9,00 by pak byl spíše překvapením.

Autor / zdroj: Zdeněk Fekar

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM