SPORT / Ostatní sporty

3.9.2014

Čeští ragbisté do 20 let vyhráli evropský šampionát

Českým ragbistům do dvaceti let se i přes dramatický finálový zápas podařilo na mistrovství Evropy zvítězit. Stříbro si odvezli domů Švýcaři a bronz Ukrajinci. Pořadatelem letošního mistrovství Evropy byla opět Česká rugbyová unie.

Ve dnech 22. srpna až 1. září 2014 proběhlo na ragbyových hřištích v Brně a Vyškově Mistroství Evropy hráčů do dvaceti let v klasickém patnáctičlenném ragby. Cílem našich hráčů bylo vylepšit loňský výkon, kdy skončili druzí, a získat tak titul nejvyšší. Po velmi napínavém finále, kdy ještě po prvním poločase čeští hráči se svým soupeřem prohrávali, se jim podařilo zvítězit, a to 25:21. O prvenství českého týmu se ve finálovém zápase nejvíce díky skórování zasloužili hráči: Kohout, Varga, Brtníček a Školař.

Stříbrné medaile si z evropského šampionátu odvezli Švýcaři, bronz uhájil tým Ukrajinců, když těsně porazil Lucemburce 10:9. Celkově se mistrovství zúčastnilo osm evropským týmů.

Sestava ČR: 1 Aberle, 2 Kocháň, 3 Schweitzer A. - 4 Holba, 5 Schweitzer O. - 6 Brtníček, 7 Doupovec, 8 Charvát - 9 Školař, 10 Pantůček - 11 Varga, 12 Jaroš, 13 Kohout, 14 Šafránek - 15 Pytela
Lavička: Palm, Selešovský, Luka, Smiřický, Tvrdý, Děd, Šimák, Máca

Realizační tým: Thomas Putra (hlavní trenér), Dan Beneš (asistent trenéra), Pavel Chaloupka (vedoucí týmu), Martina Chytilová (fyzio)

Výsledky

finále: Česká republika - Švýcarsko 25:21
o 3. místo: Ukrajina - Lucembursko 10:9
o 5. místo: Moldavsko - Lotyšsko 50:3
o 7. místo: Maďarsko - Barbarians 52:7

Celkové pořadí ME U20 2014

1. Česká republika
2. Švýcarsko
3. Ukrajina
4. Lucembursko
5. Moldavsko
6. Lotyšsko
7. Maďarsko
8. Barbarians Rugby Europe

Autor / zdroj: Marie Lafantová

DALŠÍ ČLÁNKY

Chatař našel bezvládného cyklistu ležet na zemi

V neděli odpoledne nezvládl jízdu na elektrokole 70letý muž v katastru obce Radíkov, který se před jízdou posilnil alkoholem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Řidiči náklaďáků ho často sejmou. Semafor se proto bude stěhovat o metr dál

Semafor v Předmostí se téměř každý měsíc skácí k zemi poté, co o něj zavadí zadní nápravou projíždějící nákladní vozidlo.

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM