Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně
Přerov
Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.
Zadržený muž řádil v zahrádkářské kolonii
Přerovsko
V pondělí krátce po poledni jsme vyráželi na základě oznámení do zahrádkářské kolonie zvané „Staré rybníky“, kde měl někdo během víkendu vniknout do obytných chat.
Přerov bude mít 140 sdílených kol, po městě budou jezdit od července
Přerov
Sdílená jízdní kola by se ve druhém pololetí roku měla stát součástí přerovských ulic. Ve městě a jeho místních částech se objeví 140 speciálně označených bicyklů, které bude možné zaparkovat na čtyřiceti místech.
Zelená zastávka nebude v Palackého ulici, ale v blízkosti Základní školy Svisle
Přerov
Hlasování v rámci loňského participativního rozpočtu ukázalo, co si Přerované ve městě přejí. Z třiadvaceti návrhů si zvolili mimo jiné i zelené autobusové zastávky za 450 tisíc.
Sedmdesát parkovacích míst v Přerově projde opravou. Budou mít povrch, který je šetrný k přírodě
Přerov
Rekonstrukcí projdou parkoviště v přerovských ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV. Oprava sedmdesáti parkovacích míst by měla přijít zhruba na 7 milionů korun, město na ni bude žádat dotaci a získat může až 85 procent způsobilých výdajů.
O práci v dvanácti místních přerovských částech má zájem 84 lidí. Volby nebudou v Lýskách a v Čekyni
Přerov
Koncem příštího týdne už budou obyvatelé z přerovských místních částí znát jména lidí, kteří je budou zastupovat v místních výborech. Volby se budou konat 20. ledna od 10 do 20 hodin ve všech místních částech – s výjimkou Lýsek a Čekyně, kde se volby neuskuteční, neboť souhlas s nominací vyslovilo pouze pět kandidátů.
Nejvíce se loni v Nemocnici AGEL Přerov rodilo v září, první letošní miminko je Melánie
Přerov
Celkem 718 dětí pomohli v roce 2022 přivést na svět zdravotníci v Nemocnici AGEL Přerov. Nejrušnějším obdobím bylo z hlediska porodnosti září, kdy přerovskou porodnici vyhledalo 75 maminek.
Přerované byli štědří. Do pokladničky s vánoční sbírkou se vybralo rekordních 35 tisíc korun
Přerov
V úterý ráno otevřeli úředníci přerovského magistrátu kasičku, do které od první adventní neděle Přerované střádali peníze pro dobročinné účely.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo