Zpravodajství

Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Z Předmostí projedou cyklisté plynule až na Komenského ulici
Přerov
Poprvé se o něm začalo mluvit v roce 2012 v souvislosti s rekonstrukcí železniční tratě. A nyní byl slavnostně otevřen. Řeč je o cyklopodjezdu, který propojuje místní část Předmostí s Přerovem.
Transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov obsadí andělé i čerti
Přerov
Nemocnice AGEL Přerov pořádá v úterý 6. a ve středu 7. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců.
Scholaris nabídl drinky, 3D tisk a budoucnost pro mladé
Olomoucký kraj
Pět měst v Olomouckém kraji a přes 70 škol lákajících nové studenty posledních ročníků základních škol. Taková byla přehlídka Scholaris, která už tradičně pomáhá dětem i jejich rodičům vyřešit zapeklitou otázku – kam na střední nebo vyšší odbornou školu.
Nová autobusová linka pojede z Předmostí k nádraží, v Polní ulici bude zastávka na znamení
Přerov
Nová infrastruktura v podobě průpichu a estakády změnila dopravní chod v Přerově. Tomu se přizpůsobuje i trasa autobusů jezdících po městě. Radní tento týden schválili zavedení nového přímého spoje z Předmostí na nádraží a zpět – s využitím nově vybudované obousměrné zastávky v Polní ulici.
S bioodpadem od prosince do jara do kompostárny
Přerov
Svoz bioodpadu z přerovských ulic končí v pátek 2. prosince. V následujícím týdnu se budou hnědé nádoby svážet ze stanovišť do areálu Technických služeb města Přerova, kde se vyčistí a nachystají na následující sezónu. Kdo nechce, aby odpad rostlinného původu končil v kontejnerech na směsný odpad, má možnost jej odevzdat v kompostárně.
Bolesti, záněty i otoky léčí v Nemocnici AGEL Přerov nový moderní laser
Přerov
Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov nabízí pacientům laserovou terapii pomocí nového moderního přístroje. Zařízení pořídila nemocnice před několika týdny a již nyní účinně pomáhá zejména pacientům se záněty, otoky i bolestmi.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
„Zvýšíme dohled před nákupní Galerií,“ řekl v reakci na incident primátor Přerova Petr Vrána
Přerov
Primátor města Přerova Petr Vrána se vyjádřil k tiskové zprávě, kterou dnes odpoledne vydala Policie ČR k incidentu před Galerií Přerov v Čechově ulici, kde byla v pátek 11. listopadu skupinou dětí a mladistvých napadena třináctiletá dívka
Za volantem se zákazem na sedm let
Přerovsko
Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 69letý muž, který nerespektuje rozhodnutí soudu.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

5. prosince 1868

byla v Rakousku-Uhersku zavedena všeobecná branná povinnost, délka základní vojenské služby byla stanovena na 3 roky.

OBJEVY

5. prosince 1492

objevuje Kryštof Kolumbus karibský ostrov Hispaniola.

VZDĚLÁVÁNÍ

5. prosince 1880

byla založena Ústřední matice školská na podporu českojazyčného školství v pohraničí.