Zpravodajství / ARCHÍV

Primátor bude na náměstí prodávat punč, výtěžek půjde na dobročinné účely
Z rukou přerovského primátora Petra Vrány si mohou návštěvníci vánočních trhů koupit punč. Tradiční vánoční nápoj bude prodávat v jednom ze stánků na Masarykově náměstí, aby výtěžkem podpořil sdružení Alfa Handicap.
Vrcholoví sportovci reprezentující Přerov mohou žádat o dotace
Dotační program na podporu vrcholového a výkonnostního sportu dospělých pro rok 2023 vyhlásili tento týden přerovští zastupitelé. Pro sportovce je vyčleněna částka ve výši 3 miliony 800 tisíc korun.
Od bolestí nově pomáhají v Nemocnici AGEL Přerov plynové injekce
ortfolio služeb rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Přerov nově doplňuje aplikace plynových injekcí, které jsou moderním pomocníkem zejména při tlumení bolestí rozličného původu.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Z Předmostí projedou cyklisté plynule až na Komenského ulici
Poprvé se o něm začalo mluvit v roce 2012 v souvislosti s rekonstrukcí železniční tratě. A nyní byl slavnostně otevřen. Řeč je o cyklopodjezdu, který propojuje místní část Předmostí s Přerovem.
Transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Přerov obsadí andělé i čerti
Nemocnice AGEL Přerov pořádá v úterý 6. a ve středu 7. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců.
Scholaris nabídl drinky, 3D tisk a budoucnost pro mladé
Pět měst v Olomouckém kraji a přes 70 škol lákajících nové studenty posledních ročníků základních škol. Taková byla přehlídka Scholaris, která už tradičně pomáhá dětem i jejich rodičům vyřešit zapeklitou otázku – kam na střední nebo vyšší odbornou školu.
Nová autobusová linka pojede z Předmostí k nádraží, v Polní ulici bude zastávka na znamení
Nová infrastruktura v podobě průpichu a estakády změnila dopravní chod v Přerově. Tomu se přizpůsobuje i trasa autobusů jezdících po městě. Radní tento týden schválili zavedení nového přímého spoje z Předmostí na nádraží a zpět – s využitím nově vybudované obousměrné zastávky v Polní ulici.
S bioodpadem od prosince do jara do kompostárny
Svoz bioodpadu z přerovských ulic končí v pátek 2. prosince. V následujícím týdnu se budou hnědé nádoby svážet ze stanovišť do areálu Technických služeb města Přerova, kde se vyčistí a nachystají na následující sezónu. Kdo nechce, aby odpad rostlinného původu končil v kontejnerech na směsný odpad, má možnost jej odevzdat v kompostárně.
Bolesti, záněty i otoky léčí v Nemocnici AGEL Přerov nový moderní laser
Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Přerov nabízí pacientům laserovou terapii pomocí nového moderního přístroje. Zařízení pořídila nemocnice před několika týdny a již nyní účinně pomáhá zejména pacientům se záněty, otoky i bolestmi.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

4. února 1920

bylo k Československu, na základě Versailleské smlouvy, připojeno Hlučínsko.

HISTORIE

4. února 1016

propukla podle kroniky Václava Hájka z Libočan v Praze morová epidemie. Během osmi měsíců zahubila devět desetin všech obyvatel města.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí