KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Tovačov láká mimo jiné na výstup na zámeckou věž s vyhlídkou do širokého okolí
 
Autor / zdroj foto: Zámek Tovačov

Zámek Tovačov / Tovačov

Tovačovský zámek patří mezi významné architektonické soubory českého státu a nesporně si zaslouží velkou pozornost návštěvníků. Také samotné město a jeho okolí obklopené ze tří čtvrtin vodou a lužními lesy stojí za zhlédnutí.

 

V jeho prostorách si můžete prohlédnout kromě tématických příležitostných výstav především renesanční portál zámecké věže, zámeckou kapli s raně barokní štukaturou, levé křídlo zámku se schodištěm ve vídeňském stylu a obřadní síní města. Dále rytířský a sněmovní sál, expozici rodu Gutmannů, expozici prusko-rakouské bitvy u Tovačova v roce 1866 a expozici Ctibora Tovačovského z Cimburka. Nezapomenutelným zážitkem je i výstup na zámeckou věž s vyhlídkou do širokého okolí.


Z historie zámku
S charakteristickou 96 metrů vysokou Spanilou věží byl zámek dle pověsti založen v 2. polovině 11. století jako útočiště lovců, později sloužil jako dobře chráněná vodní tvrz. Za posledních Cimburků bylo započato s přestavbou hradu na renesanční zámek. Téměř každý majitel něco přestavoval a upravoval.

V držení zámku se vystřídali: markrabě moravský, Cimburkové, Pernštejnové, Illeshazyové, Salmové, Petřvaldští, Kuenburgové, Gutmanni, německý říšský protektor a československý stát. Od roku 1994 je zámek v majetku města Tovačova.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.